ארנונה לעסקים בכפר סבא 2026 — תעריפים ומחשבון
מבוסס על צו הארנונה של עיריית כפר סבא לשנת 2026 · עודכן: 2.11.2026 · נבדק מול צו 2026: 11.10.2026
בכפר סבא, התעריף למסחר/משרדים/שירותים נקבע לפי אזור: אזור 1 (מרכז העיר) ואזור 2 (השכונות). הזן/י סיווג, אזור ושטח, והכלי יחשב את החיוב הצפוי לפי הצו.
מחשבון ארנונת עסקים — כפר סבא
🔒 הכל נשאר בדפדפן שלך — לא נשמר ולא נשלח לשרת.
האזור מופיע בשובר.
להשוואה מול החיוב הצפוי לפי הצו.
התעריפים הרשמיים לעסקים — כפר סבא 2026
₪ למ"ר לשנה · מקור: עיריית כפר סבא, צו הארנונה 2026
| סיווג | אזור 1 | אזור 2 |
|---|---|---|
| מסחר / משרד / שירותים | 360.95 | 290.27 |
| אולם ספורט / מכון כושר | 288.75 | 232.26 |
| מבנה תעשייה / הייטק | 196.49 (באזורי תעשייה ~154.33) | |
משרדים/מסחר גדולים מאוד באזור 1: מעל 5,000 מ"ר — 218.07; מעל 10,000 מ"ר — 190.46. זו רשימה חלקית — בצו יש סיווגים נוספים (מרפאות שיניים, מחסנים, גלריות ועוד). לצו המלא באתר עיריית כפר סבא ←
איך לקרוא את התוצאה
החיוב הצפוי הוא הערכה לפי הצו והנתונים שהזנת. הסיווג נקבע לפי השימוש בפועל, וטעות בסיווג או באזור היא הטעות היקרה ביותר — למשל סיווג לאזור 1 (היקר) במקום אזור 2. אם החיוב בשובר גבוה מהצפוי — שווה לבדוק.
להבנת הכללים: סיווג ארנונה לעסק · לתיקון: השגת ארנונה לעסק (90 יום).
מחשבון לעיר אחרת: תל אביב · רמת גן · ירושלים · רחובות · בני ברק.
ארנונה למשרד בכפר סבא — מה חשוב לדעת
משרדים בכפר סבא מחויבים בסיווג המסחר: 360.95 ₪/מ"ר באזור 1 (עד 5,000 מ"ר) ו-290.27 באזור 2 — כ-₪36,095 לשנה על 100 מ"ר באזור 1. מבנה תעשייה/היי-טק מחויב ב-196.49 בלבד — חברת טכנולוגיה שחויבה כמשרד משלמת ₪16,446 ביתר בשנה על 100 מ"ר.
למדריך המלא: ארנונה למשרד · ארנונה לקליניקה.
כמה זה יוצא בפועל? דוגמאות לפי הצו
לפי התעריפים הרשמיים 2026, החיוב השנתי (לפני הנחות) לעסק של 100 מ"ר:
| העסק (100 מ"ר) | חישוב | חיוב שנתי |
|---|---|---|
| מסחר / משרד — אזור 1 | 100 × 360.95 | ₪36,095 |
| מסחר / משרד — אזור 2 | 100 × 290.27 | ₪29,027 |
| תעשייה / היי-טק (שאר חלקי העיר) | 100 × 196.49 | ₪19,649 |
פער הסיווג היקר בכפר סבא: מבנה תעשייה/היי-טק שחויב כמסחר באזור 1 משלם ₪36,095 במקום ₪19,649 — הפרש של ₪16,446 בשנה על 100 מ"ר. גם פער האזורים (360.95 מול 290.27) שווה בדיקה אם העסק קרוב לגבול אזורי החיוב.
צו ארנונה עסקים כפר סבא 2026 — המסמך הרשמי ומה בודקים בו
צו הארנונה הוא המסמך שבו קובעת מועצת העיר את תעריפי הארנונה לעסקים לשנת הכספים. הצו לשנת 2026 אושר במהלך 2025 ותקף מ-1 בינואר עד 31 בדצמבר 2026. עיקרי החיוב לעסקים לפי הצו: מסחר/משרדים/שירותים לפי אזור (1/2), אולמות ספורט ותעשייה. המחשבון שבדף הזה מבוסס על נתוני הצו כלשונם.
שלוש בדיקות שכדאי לעשות מול הצו: הסיווג — שקוד הנכס בשובר תואם את השימוש בפועל (זו הטעות היקרה ביותר בעסקים); האזור — היכן שהצו מבחין בין אזורים, שהשיוך בשובר נכון; השטח — שהשטח המחויב תואם את הנכס. פער באחד מהם הוא עילה להשגה למנהל הארנונה תוך 90 יום מקבלת השובר.
את נוסח הצו המלא מפרסמת עיריית כפר סבא: צו הארנונה 2026 — קובץ הצו ↗. כל הצווים במקום אחד: צווי הארנונה לפי עיר. ראו גם: השוואת ארנונה עסקית בין 30 ערים.
מדריכים לפי סוג העסק שלך
בדקו לעומק לפי הנכס: ארנונה למשרד · ארנונה לחנות · ארנונה למסעדה · ארנונה לקליניקה · ארנונה למלאכה · ארנונה למחסן · ארנונה לבית תוכנה והייטק.
לפי מצב: איך לקרוא שובר עסקי · פטור נכס ריק · השוכר עזב ואתם מחויבים · חיוב רטרואקטיבי · רישוי עסקים ושימוש חורג · קיבלתם עיקול · עסק ביתי · אגרת שילוט · מדידת שטח העסק · בודק סיווג · ארנונה לתחנת דלק · ארנונה למפעל תעשייה.
הבהרת אחריות
כל הבית היא פלטפורמת מידע וכלי לבדיקה עצמית, על בסיס צו הארנונה הרשמי והפומבי של עיריית כפר סבא לשנת 2026. התוצאה היא הערכה/אינדיקציה בלבד ואינה ייעוץ משפטי או מקצועי; ייתכנו סיווגים, חריגים ותנאים נוספים בצו שאינם מכוסים בכלי. באחריותך לאמת מול הצו המלא ומול העירייה. אתר עצמאי — אינו אתר רשמי של עיריית כפר סבא ואינו פועל מטעמה. השגה מוגשת על ידך ישירות מול העירייה.
שאלות כלליות על ארנונת עסקים: איך מחשבים ארנונה לעסקים · ארנונה למשרדים · ארנונה לעסק תעשייתי ולמפעלים · מודד ארנונה לעסק.
שאלות נפוצות
כמה ארנונה לעסק משלמים בכפר סבא 2026?
בכפר סבא התעריף למסחר/משרדים/שירותים (צו 2026) נקבע לפי אזור: אזור 1 (העיר) 360.95 ש"ח למ"ר, אזור 2 (השכונות) 290.27. אולמות ספורט/מכוני כושר 288.75 (אזור 1) / 232.26 (אזור 2). מבנה תעשייה כ-196.49. משרדים גדולים מאוד באזור 1 (מעל 5,000 מ"ר) זוכים לתעריף מופחת.
כמה אזורי ארנונה לעסקים יש בכפר סבא?
2 אזורים: אזור 1 (מרכז העיר) ואזור 2 (השכונות). אזור 1 יקר יותר. בנוסף לאזור, התעריף תלוי בסיווג (מסחר, ספורט, תעשייה) ולעיתים בגודל הנכס.
כמה ארנונה משלם מבנה תעשייה בכפר סבא?
מבנה תעשייה (כולל הייטק) בכפר סבא מחויב בכ-196.49 ש"ח למ"ר בשאר חלקי העיר, ובכ-154.33 באזורי תעשייה ייעודיים (צו 2026). תעשיית ידע/הייטק גדולה זוכה לתעריף מופחת מדורג.
כמה ארנונה משלמים על משרד בכפר סבא?
משרד בכפר סבא מחויב ב-360.95 שקלים למטר רבוע לשנה באזור 1 ו-290.27 באזור 2 (צו 2026) — כ-36,095 שקלים בשנה על 100 מטר רבוע. מבנה תעשייה/היי-טק מחויב ב-196.49 בלבד — פער של יותר מ-16,000 שקלים בשנה.
גם דירת מגורים בכפר סבא?
בדקתם את ארנונת העסק — כדאי לבדוק גם את ארנונת המגורים באותה עיר (אזור, סיווג ושטח קובעים את החיוב):
🏗️ בונים, מרחיבים או קונים נכס לעסק בכפר סבא?
מעבר לארנונה, נכס עסקי חייב לעיתים גם בהיטלי פיתוח (עשרות אלפי שקלים) ובהיטל השבחה (50% מעליית השווי) — ושניהם ניתנים לבדיקה והשגה:
היטלי פיתוח בכפר סבא — תעריפי סלילה ותיעול · היטל השבחה — מתי מוטל ואיך משיגים
ארנונה לעסקים בעיר אחרת
כל עיר מחייבת לפי צו משלה — סיווגים, אזורים ומדרגות גודל שונים. בחרו את העיר שבה נמצא העסק:
עוד חשבונות בית בכפר סבא
אותה כתובת, אותה רשות — לכל חיוב יש מקור רשמי נפרד שאפשר לבדוק מולו:
חשמל — התעריפים זהים בכל הארץ: תעריף החשמל 2026 · מחשבון חשמל — כמה עולה בשקלים · סולארי ומונה נטו · שעות תעו״ז